27 вересня в Німеччині відбудеться урочисте поховання червоноармійців

Наприкінці вересня в Німеччині: с.Райтвайн, Земля Бранденбург, відбудеться значуща міжнародна подія за участю трьох країн: Німеччини, України та Росії - поховання 86 червоноармійців, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, з яких 21 уродженець України. Наступного дня після урочистого поховання почне свою роботу Вахта «Клессін, осінь 2013» , яка триватиме з 28 вересня по 5 жовтня цього року.
Урочисте перепоховання радянських воїнів, загиблих на німецькій землі, стало можливим завдяки роботі Вахти, що  вперше зібрала пошуковців з Німеччини, Росії та України. Експедиція тривала протягом 12-15 квітня 2013 року в місті Клессін. Організована вона була німецькою пошуковою організацією «VBGO». Від української сторони за сприяння Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв воєн та політичних репресій при Кабінеті міністрів України в Вахті брали участь організації, що входять до ВГО «Союз «Народна пам'ять». Роботи проводилися на Зееловских висотах - одному їх останніх оборонних вузлів вермахту на підступах до Берліна. На цих висотах і до сьогодні непохованими залишилися як радянські, так і німецькі солдати. Але завдяки праці пошуковців із землі було піднято останки 86 радянських солдатів, з яких 21 - наші земляки. Останки полеглих радянських воїнів після майже 70 років знайдуть мир і спокій на кладовищі радянських воїнів у с.Райтвайн.

 

Перша спільна німецько-українсько-російська експедиція з дослідження непохованих солдатів радянської армії тривала протягом 12-15 квітня 2013 року в містечку Клессін