26 вересня відбудеться урочисте перепоховання останків п'яти радянських воїнів у братську могилу с. Гатище

Ще п'ять воїнів, загиблих у кровопролитних боях на підступах до Харкова взимку 1943-го, будуть упокоєні з миром у братській могилі. Тіла радянських солдатів були знайдені в середині вересня цього року СПП «Воєнні меморіали «Схід», що входить до ВГО «Союз «Народна пам'ять».

Спочатку під час пошукових робіт на місцях боїв у лісовому масиві в 2 км північніше села Гатище Вовчанського району Харківської області поблизу артилерійського капоніра були виявлені останки трьох радянських воїнів. Трохи пізніше на крутих схилах правого берега річки Сіверський Донець пошуковці знайшли  фрагменти останків ще двох солдатів. На жаль, тіла радянських воїнів, які опинилися на схилах правого берега Сіверського Дінця, з роками змивалися в річку, і до теперішнього часу збереглися лише фрагментарно.

Радянські воїни, виявлені СПП «Воєнні меморіали «Схід», очевидно, загинули в результаті бойових дій на початку лютого 1943го , коли радянські війська 9 лютого , звільнивши м.Вовчанськ, намагалися зламати німецьку лінію оборони Харкова на правому березі Сіверського Дінця. Сам  Вовчанськ знаходиться на крайньому північному сході Харківської області на берегах річки Вовча, яка за 6 км  впадає в річку Сіверський Донець. Вище за течією примикають села Тихе і Вовчанські Хутори, а нижче за течією на відстані в 3 км розташоване село Гатище.