11 жовтня 128 радянських воїнів знайдуть вічний спокій у братській могилі

Пошуковці повернули імена п'ятьом загиблим воїнам. Вони разом зі 123 товаришами 11 жовтня знайдуть вічний спокій у братській могилі в с. Довгеньке.

Харківська земля – одна з найбільш зранених, обпалених пожарищами боїв і понівечених Великою Вітчизняною війною. Підтвердженням тому стала пошукова експедиція, що проходила з липня по вересень цього року за5 кмна захід від села Довгеньке Ізюмського району Харківської області. У цих місцях за кілька місяців поблизу висоти 185,9 СПП «Воєнні меморіали «Схід», що входять до ВГО «Союз «Народна пам'ять», виявили останки 102 радянських воїнів. Ще 26 захисників, полеглих на цій землі, виявили пошуковці з ІПО «Патріот».

«Загиблі на цій висоті солдати принесли себе в жертву заради успіху операції на Курській дузі. Справа в тому, що в серпні 1943 р. Південно-західний фронт провів наступальну операцію, завданням якої було відволікання резервів німецьких військ від боїв на Курській дузі. Тому на захід від села Довгеньке 22 серпня 1943р. 82-га гвардійська дивізія 1-ї гвардійської Армії прийняла на себе удар фашистів. За архівними даними, бій був настільки запеклим, що в цей день загинуло 262 бійця», - розповів про ті страшні події керівник СПП «Воєнні меморіали «Схід» Віктор Старченко.

Відрадно, що під час експедиції разом з останками було виявлено 8 іменних солдатських медальйонів, медаль «За бойові заслуги» № 194913, дві медалі «За оборону Сталінграда», три гвардійських знака.За іменними медальйонам вдалося встановити імена п'ятьох воїнів:

- Курбан-Галієв Мухаметзан, 1902 р. народження;

- Кузякіна Валентина Феоктістовна, 1924р. народження;

- Кичигин Микола Васильович, 1912р. народження;

- Лотканов Олексій Андрійович, 1908р. народження;

- Єрошенка Микола Тихонович, 1925р. народження.

Пошуковці знайшли загиблих у воронках і окопах польових санітарних поховань. Там же було виявлено велику кількість військового спорядження та особистих речей загиблих бійців, а саме: шолом сталевий Червної армії, компас ручний, алюмінієва ложка, фляга алюмінієва, казанок з чорного металу, шкіряний солдатський черевик, зірочка з пілотки червоноармійця, приладдя для гоління, авторучка і олівці хімічні солдатів Червоної армії.