Щоденник "Всеукраїнської пошукової військо-меморіальнох експедиції «Визволення Кривбасу»

День третій та другий робочий (7 серпня 2016 року, неділя)...
Новий день і нові виклики. У кожного мешканця нашого табору непереборне бажання вийти знову на свої локації та продовжувати пошуки довгоочікуваних «вісточок з війни». Незважаючи на пекуче сонце (температура повітря сягала +40), азарту менше не стало, його навпаки додалося. З таким відчуттям прокинувся сьогодні на світанку наш польовий табір. 
 
На польовій кухні кипіла робота, наша господиня Оксана готувала смачний та поживний сніданок. Потихеньку мешканці пошукового табору почали підтягуватися на аромати кухні. Місце зустрічі наша своєрідна польова столова, де за смачною кавою всі обговорюють перший робочий день, перші знахідки та діляться враженнями, яких достатньо. Адже, для деяких, ця Вахта пам’яті стала першою і точно, що не останньою.
 
Обговорення локацій і групи вирушили до місць пошукових робіт. Однією з пошукових груп під час копіткого обстеження території та її розкопування, було знайдено цікаву «вісточку з війни». При подальшому дослідженні нею виявилася польова німецька піч (буржуйка) фабричного виробництва. За словами пошуковців, ця знахідка трапляється дуже рідко. Крім цього, на інших локаціях були знайдені ножиці та каска радянського бійця, гільзи 152 та 76 калібру, ящики від кулемету МГ та ріжок від автомату ППС.
 
В одній з німецьких траншей пошуковці знайшли штик-ніж, розчіску, кришку від емальованої каструлі, два короби для протигазу (газбак), частину від дзеркальця і німецьку каску. Крім цього, трапляються і небезпечні відголоски  тієї війни. Були виявлені вибухонебезпечні предмети, які в подальшому будуть передані Державній службі з надзвичайних ситуацій для знешкодження.
 
Найбільшою ж та вагомою знахідкою на сьогодні було переднє шасі від літака ІЛ-2 в гарному стані, що може стати цікавим музейним експонатом. В подальшому пошуковці планують віднайти місце розташування самого літака та його підйом. Є надія, що під час цієї Вахти Пам’яті будуть знайдені та встановлені номерні частини літака, що допоможе дізнатися про долю екіпажу.
 
Також пошуковцями професійно підготовлене місце для тимчасового депонування останків.
Зараз у таборі вечеря, приємні розмови та грандіозні плани на наступний робочий день. За вечерею мимоволі була почута розмова представників дитячо-юнацького пошукового загону, які, незважаючи на усі труднощі, з великим ентузіазмом беруть участь у пошукових роботах: «…копали б хоча б і до ранку, жаль що в роскопи світло протягнути не можна»). З такою молоддю, ми впевнені, що і в пошуковому русі і в державі у нас все буде гаразд!
 
Ми знаємо, що завтра обов’язково будуть нові знахідки і звичайно ж, цікаві новини для вас. Слідкуйте за нашим «Щоденником експедиції». До зустрічі!