«Союз «Народна Пам'ять» ділиться документами для вивчення трагедії «Зеленої брами»

Архівні матеріали, знайдені кілька років тому, допоможуть відтворити події 1941-го року.

Протягом 29-30 вересня в місті Кропивницький проходила Всеукраїнська наукова конференція «Зелена брама. Літо 1941-го. Героїзм і трагедія 6-ї і 12-ї армій».

Як видно з назви заходу, конференція була присвячена практичній загибелі двох армій Південно-Західного фронту і окремих частин Південного фронту Червоної армії.

Пролити світло на події тих страшних років зібралися історики і краєзнавці з різних регіонів України та ближнього зарубіжжя. Серед запрошених були і родичі безпосередніх учасників запеклих боїв.

За словами голови ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Ярослава Жилкіна, який взяв участь у конференції, найближчим часом у пошукачів може з'явитися новий фронт робіт по «Зеленій брамі».

- На цьому заході ми презентували цілий масив писемних джерел, які датуються серпнем 1941-року. Всі вони стосуються подій «Зеленої брами». В цілому це близько десяти тисяч документів. Всі вони були зібрані ще в 2013-му році завдяки наполегливості і завзятості наших пошуковиків. Ми домовилися з усіма зацікавленими особами про початок спільної роботи з вивчення цих документів. Я дуже радий тому, що знайшлися професіонали і однодумці, які разом з нами готові проводити глибокі дослідження. Безсумнівно, в результаті цих досліджень ми отримаємо новий фронт для практичних робіт з метою увічнення пам'яті тих, хто загинув у ті далекі часи й досі не похована за всіма канонами і традиціями, - заявив Ярослав Жилкін.

Всеукраїнська наукова конференція «Зелена брама. Літо 1941-го. Героїзм і трагедія 6-ї і 12-ї армій» відбулося за ініціативи Міністерства освіти і науки України, Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградського облради та Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка.