Розпізнати 35 солдатів сподіваються по одній книжці червоноармійця

Ще в грудні 2015 року активісти «Пошук-Дніпро», проводячи розвідку біля села Високе Поле на Дніпропетровщині, натрапили на шматок труби від буржуйки, який лежав на поверхні поля.

Скоріше за все, буржуйка знаходилася в бліндажі, отже, під землею могли бути і останки солдатів.

Пошуковці хотіли навесні почати розкопки, але фермери заявили, що спочатку врожай. Поле засадили, і тільки коли було зібрано соняшник, наприкінці вересня пошуковці змогли приступити до роботи.

Протягом трьох днів група «Пошук-Дніпро» виявила масове поховання 35 червоноармійців. Жителі села згадують, що в тому місці у 1944 році запеклі бої тривали більше місяця. Метою радянських військ було прорвати німецьку лінію оборони, а ворог відчайдушно оборонявся.

За 72 роки від загиблих солдатів залишилися тільки скелети та рештки взуття. Здавалося, що розпізнати їх неможливо.

- Серед останків одного з бійців виявилася книжка червоноармійця, яка дуже добре збереглася, - розповіла «КП» в Україні», активістка групи «Пошук-Дніпро» Вікторія Сімкина. - Там повинні бути всі дані про солдата, що дозволить знайти його рідних. Більш того, за даними в документі можна ідентифікувати всіх загиблих. Якщо, звичайно, в той час архів був складений добросовісно.

Поки що важливу знахідку не відкривали, щоб не розсипалася від старості. Робити це будуть спеціально навчені експерти «Пошук-Дніпро».

 

Джерело