Під Олешками знайшли невідомого солдата

Невідомого солдата знайшли... прямо на дорозі. Лідеру групи «Херсон» військово-історичного клубу «Каховка» Сергію Минкіну зателефонували очевидці і розповіли про дивного вигляду кістки на грунтовці між селами Піщаним і Підстепним Олешківського району.

13 пошуковців виїхало на місце і дійсно виявило імпровізоване поховання бійця часів Другої світової. У нього забрали гвинтівку, зняли черевики, поклали в воронку від снаряда або бомби і нашвидку закидали землею. Потім на цьому місці селяни накатали дорогу. З-за дощів і вітру, тиску коліс шар землі з часом деформувався і змістився, знову оголивши людські останки.

Є надія встановити особу загиблого бійця Червоної Армії. Адже, крім фляги, запальнички та небезпечної бритви, при ньому був і партквиток. Паперова книжечка частково зотліла, але на одній з сторінок вдалося розібрати ім'я її власника — Сергій — і кілька літер прізвища. Можливо, експертам вдасться відновити її повністю, — не втрачає надії Сергій Минкін. — Прохання до усіх небайдужих жителів Херсонщини: якщо ви володієте інформацією про те, де знаходяться подібні поховання, телефонуйте мені особисто. Група «Херсон» обов'язково вивчить такі місця, і солдати минулої війни нарешті знайдуть спокій — їх перепоховають, як годиться. Контактний телефон 050-920-28-11.

 

 

Крім того, біля станції Пойма того ж Олешківського району група «Херсон» виявила також і сліди варварської діяльності «чорних археологів», які також розкопали поховання часів Другої світової на місці колишньої битви. Ніякої поваги до полеглих пірати археології не проявили — знайдені три ноги, фрагмент черепа і кістки скелета вони просто склали в пластиковий пакет і... залишили його валятися в піску. Пошуковці забрали останки невідомих бійців і передали їх до Олешківської міськради для поховання з усіма належними почестями. Артефакти з поховань також отримав місцевий музей.

"Новий день"