Нас змінять ті, хто теж буде пам'ятати…

Зустріч пошуковців ВГО «Союз «Народна Пам'ять» з учнями криворізької школи № 90.

Час має свою пам'ять, яка зветься історія. Як чудово усвідомлювати, що підростаюче покоління має всі шанси її зберегти. Зберегти і передати майбутньому всі ті події, які пережила і переживає зараз наша цивілізація.

Поки є така молодь, як учні криворізьких шкіл – нам не варто боятися забуття. Юні пошуковці не з чуток знають про страшні часи Другої світової. Цього літа їм випала можливість бути учасниками військово-меморіальної пошукової експедиції «Звільнення Кривбасу 1944-2016», яка проходила на території Дніпропетровської обл., в Софіївському районі. Разом з пошуковими групами ВГО «Союз «Народна Пам'ять» діти виконали величезну роботу: знайшли та перепоховали останки понад 30-ти солдатів, знайшли безліч артефактів, які передані до музеїв України.

І ось, зустріч шкільного загону з пошуковцями відбулася знову.

12 жовтня, напередодні свята Дня Захисника України, юні пошуковці з криворізької школи № 90 вирішили влаштувати святковий концерт під назвою «Щоб пам'ятали». Він був присвячений всім тим, хто захищав наші землі від загарбників, а також всім тим, хто продовжує захищати нашу країну і сьогодні.

На заході були присутні представники загону «Пошук-Дніпро» м. Кривий Ріг, а також бійці АТО і воїни-афганці. Своїм візитом всіх потішив і ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник штурму Берліна - Кривошей Валентин Григорович. Через стільки років, у свої 94, він все ще може поділитися спогадами, розповісти про кровопролитні битви за наші землі.

Ця убілена сивиною людина, яка дожила до наших часів, все пам'ятає. Ніби ще вчора, молодий і відважний, він йшов з друзями на війну, а тепер сидить поруч з нами, з очима того відважного юнака, яким був ніби нещодавно...

Відвідати захід приїхав і голова ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Ярослав Жилкін, який знайомий з учнями ще з експедиції під Софіївкою. Сьогодні ж, він тут для того, щоб нагородити учасників пошукового загону школи № 90 грамотами, які вони чесно заслужили за допомогу в пошукових роботах.

 
 
Гостей зустрічали гостинно: з хлібом-сіллю і квітами.
 
 

Старшокласники виконували військові пісні, читали вірші. Їм важко було приховати своє хвилювання – тремтіння в голосах, очі на «мокрому місці» - вони ніби самі пережили весь той жах, бачили все своїми очима. Слід сказати, що виступаючим повністю вдалося передати свої почуття глядачам. Всі занурилися в одну атмосферу. Здається, навіть найтвердіші серця стали м'якше, навіть найстійкіші духом проронили сльозу.

Можна з упевненістю сказати, що концерт до Дня Захисника Вітчизни вийшов дуже щирим, справжнім. Хочеться вірити, що такі заходи будуть проходити частіше.