В Оржиці перепоховали останки дев'яти бійців

Захід приурочений 73-й річниці визволення Полтавщини від фашистських загарбників.

Восени далекого 1943 року, наші війська вибили супротивника з території Полтавської області. До речі, тоді Полтава була штабним центром групи армій «Південь». Звільнення області супроводжувалося величезними втратами серед цивільного населення і військових.

З тих пір минуло 73 роки, і ось, 23 вересня на Полтавщині знову з'явилися люди у формі, лунають постріли. Місце дії - центральний парк Слави селища Оржиця. На перший погляд, можна було подумати, що тут проходять зйомки якогось військового фільму: люди у військовій формі РСЧА зі зброєю тих років, кордони поліції, фотокамери, преса, масовка.

 
 

Але кіно, насправді, ніхто знімати тут і не збирався. Все виявилося набагато серйозніше: представники пошуково-патріотичної організації «Меморіал» (член ВГО «Союз «Народна Пам'ять») вже традиційно вирішили вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя в боротьбі з ворогом. Бійці в старій військовій формі – це пошуковці «Меморіалу», а численні громадяни, які спостерігали за подіями – небайдужі та вдячні жителі Оржиці, які прийшли вклонитися тим, хто пройшов тисячі кілометрів фронтових доріг. Тих, хто не залишився в живих, але зберіг життя іншим.

- У цей день ми не тільки вшанували пам'ять героїв, але і провели урочисте поховання останків дев'ятьох бійців, знайдених нами раніше. Було присутнє місцеве керівництво, запросили ветеранів, молодь. Про цей захід навіть написали в місцевій газеті. На завершення пролунав урочистий салют, - розповідає голова правління «Меморіалу» Олександр Гнаток.

 
 
 
 

Для довідки:

З 26 серпня по 30 вересня 1943 року на території України проходила Полтавсько-Кременчуцька операція - складова частина Чернігівсько-Полтавської стратегічної операції - першого етапу битви за Дніпро.

Ставка Верховного Головнокомандування прагнула максимально використати перемогу у Курській битві. Військам належало розгорнути наступ на фронті від Великих Лук до Азовського моря, у тому числі військам Центрального, Воронезького і Степового фронтів ставилося завдання звільнити Лівобережну Україну, наступаючи на фронті від Черкас до Полтави, вийти до Дніпра, форсувати його та захопити плацдарми на правому березі річки, створивши умови для визволення Правобережної України.