В Житомирі під час дорожніх робіт виявили старовинне підземелля

В Житомирі під час дорожніх робіт на вулиці Великій Бердичівській виявили старовинне підземелля.

Тунель виявили після того, як у нього провалився екскаватор, повідомило місцеве видання Житомир.info з посиланням на повідомлення житомирянина Валерія Арушаняна на його сторінці в Facebook.

За словами директора Житомирського обласного краєзнавчого музею Романа Насонова, цегла, якими укріплені стіни тунелю, за типологією нагадують цеглини в келіях Єзуїтського монастиря XVI - XVII століть. У той же час, краєзнавець Георгій Мокрицький вважає, що тунель є побутовим підземним ходом. Зазначається також, що раніше про підземелля було невідомо. Ділянка навколо виявленого підземелля зараз обгороджена.

Мер Житомира Сергій Сухомлин обіцяє, що підземелля не будуть засипати, але на зиму «законсервують» вхід у нього, щоб туди не потрапляла волога. «Напевно, таке перше підземелля, яке відкрилося в центрі міста, і ми повинні по максимуму використовувати для залучення туристів у місто Житомир. Як це робиться в Європі - робиться скляна підлога, можливо, частина тротуару в нас буде під склом і люди зможуть проходити і під собою бачити це підземелля. Це було б правильно», - заявив він.

Джерело