Археологи знайшли кладовище затонулих кораблів

Серед них є і корабель з вантажем амфор.
Грецькі та американські археологи виявили в Егейському морі в районі архіпелагу Фурни 23 затонулого корабля. Про знахідку повідомляється в прес-релізі Саутгемптонського університету, передає N+1. 
Судна були побудовані в старовину, середньовіччя і в Новий час, вони датуються різними датами в діапазоні від приблизно 525 року до нашої ери до 1850-х років. 
 
 
Останки 23 кораблів археологи виявили за 22 дні, у червні – на початку липня цього року. Найцікавішими знахідками вчені вважають затонулий грецький корабель часів пізнього архаїчного періоду, датований 525-480 роками до нашої ери, з вантажем амфор; торговельне судно елліністичного періоду з амфорами з острова Кос; три римських торгових судна з посудинами, зробленими в Синопі (місто на чорноморському узбережжі Туреччини); корабель пізньоримського періоду з вантажем столового посуду. 
 
 
Крім затонулих суден, археологи знайшли також і інші артефакти, в тому числі керамічні судини, скинуті з корабля як баласт і кілька кам'яних якорів архаїчного періоду. Всі затонулі судна були знайдені на площі 44 квадратних кілометра. 
 
 
Ці знахідки показують, наскільки важливим був торговельний шлях у східному Середземномор'ї, що проходить через архіпелаг Фурни та з'єднує Чорне та Егейське моря з Кіпром, країнами східного Середземномор'я та Єгипту. Деякі затонулі кораблі йшли з вантажем з Італії, Іспанії та Північної Африки.