У Києві відбудеться круглий стіл, присвячений Мюнхенській угоді

23 вересня у Києві за ініціативи Міжфракційного депутатського об'єднання Верховної Ради України «Міжнародний антифашистський фронт» відбудеться міжнародний круглий стіл, присвячений 75-річчю Мюнхенської угоди.

Після урочистого відкриття круглого столу народним депутатом України Вадимом Колесніченко, історію підписання Мюнхенської угоди розповість заступник директора з наукових питань Українського інституту національної пам'яті Дмитро Вєдєнєєв.

За історичними документами, 29-30 вересня 1938 р. у німецькому місті Мюнхен відбулася зустріч глав урядів Англії, Франції, Німеччини та Італії, скликана за активної підтримки США. Метою зустрічі було визначення подальшої долі суверенної держави Чехословаччина, яка на той момент була однією з найбільш процвітаючих країн Європи. Варто особливо звернути увагу на той факт, що представникам Чехословаччини та СРСР було відмовлено в участі у зустрічі в Мюнхені. В результаті, 30 вересня 1938 р. Чемберлен – який представляв Великобританію, Даладьє - на той момент прем'єр-міністр Франції, Муссоліні - представник Італії і Гітлер - майбутній вождь Німеччини підписали Мюнхенську угоду про поділ Чехословаччини та окупацію її території нацистською Німеччиною. Тому є підстави вважати, що саме Мюнхенська угода поклала початок Другій Світовій війні. Бо, не отримавши відсіч у питанні розділу Чехословаччини, захопивши її величезні військові арсенали і розвинену промислову базу, Адольф Гітлер зважився на подальшу військову агресію.

Чи була «Мюнхенська змова» початком Другої Світової війни, і яке її справжнє місце в історії, що в реальності відбулося за закритими дверима і чи було це змовою або угодою? Про це на круглому столі будуть говорити вчені, дипломати і політики з різних країн.

 

Фото з сайту