Уманські пошуковці повертають героїв війни

22 вересня в селі Углувата Христинівського району Черкаської області було проведено урочисте перепоховання радянських воїнів. Одинадцять безіменних героїв, - саме стільки бійців повернулись з тієї страшної вікопомної війни завдяки наполегливій та кропіткій роботі пошуковців Громадської організації «Народна пам'ять Уманщини».

Будучи колективним членом ВГО «Союз «Народна пам’ять», уманська пошукова організація сьогодні докладає багато зусиль, як у напрямку прикладного польового пошуку, так і у воєнно-меморіальній роботі.

 

Панахида за загиблими червоноармійцями

 

За три квартали поточного року уманські слідопити в тісній взаємодії з ВГО «Союз «Народна пам’ять» зуміли віднайти можливості та фінансові ресурси для того, аби встановити на двох воїнських братських похованнях регіону меморіальні гранітні таблички, а також встановити пам’ятний інформаційний стенд на території колишнього Ревіру №3 Шталагу 349 «Уманська яма». Окрім того, громадські активісти ініціювали й провели масштабний капітальний ремонт братської могили в селі Углувата, яка до цього часу перебувала в критичному аварійному стані. Саме тут, на оновленому меморіалі, знайшли вічний спокій хоробрі захисники села.

 

Пошуковці під час церемонії перепоховання одинадцяти бійців на меморіалі села Углувата Черкаської області 

 

«Прикро, що всі знайдені нашою організацією бійці підуть у вічність безіменними, - зазначив під час траурного урочистого мітингу голова  Громадської організації «Народна пам'ять Уманщини» Влад Риндюк, - Вирвані з небуття загиблі червоноармійці були знайдені завдяки поетапному проведенню Міжнародної пошукової експедиції «Герої літа 41-го», організованої ВГО «Союз» Народна пам’ять».

 

Голова  Громадської організації «Народна пам'ять Уманщини» Влад Риндюк під час урочистого  траурного мітингу

 

На сьогодні, в активі експедиції вже 17 знайдених воїнів, всі вони загинули під час так званого «Уманського оточення» влітку 1941-го року. На завершальному етапі пошукових робіт, пошуковцями Умані активно ведеться робота по встановленню імен знайдених воїнів. Продовжуються прикладні польові пошукові роботи на місцях колишніх боїв. Уманчани працюють зі щирою вірою в те, що осінній пошуковий сезон допоможе повернути добре ім’я, честь та гідність ще не одному забутому герою літа далекого 41-го. 

 

В останню путь...