Східно-Кримський центр військово-історичних досліджень, м. Керч, АР Крим

Організацію створено на початку 2013 року за ініціативою відомого кримського історика та дослідника Володимира Володимировича Симонова. Він же став керівником Центру. Організація складається з 10 осіб – колишніх співробітників Керченського історико-культурного заповідника, зокрема – музею історії оборони Аджимушкайських каменоломень. Члени організації мають більш ніж двадцятирічний досвід досліджень в галузі військової історії, музеєзнавства, польових і підземних досліджень.

Серед завдань Східно-Кримського центру – комплексні дослідження історії Керчі та Керченського півострова в роки Великої Вітчизняної війни, популяризація знань з військової історії та ідеї збереження її пам’яток; забезпечення умов для створення в Керчі Музею історії Великої Вітчизняної війни. Основний напрям роботи – дослідження підземних виробок та споруд Керченського півострова, організація та проведення польових і підземних пошукових експедицій.  

У пошуковому сезоні-2013 дослідники планують провести пошукових роботи на місцях боїв на північний схід і схід від Керчі. Вже традиційно влітку відбудеться Міжнародна військово-археологічна експедиція «Аджимушкай». В планах Центру військово-історичних досліджень також – проведення розвідки на Ак-Монайському оборонному рубежі та участь у пошуковій експедиції в Шолоховському району Ростовської обл. (РФ).