«Союз «Народна Пам'ять» підтримав Вахту пам'яті на Луганщині

З 7 по 9 липня 2012 року пошуковці Всеукраїнського громадського об’єднання взяли участь у Вахті пам'яті поблизу міста Привілля Луганської області. Метою участі була професійна підтримка та консультування колег  щодо проведеня пошукових робіт.

У Вахті взяли участь близько 100 пошуковців із шести організацій. Серед них: Історико-пошукова організація «Пошук-Дніпро» ( Кривий Ріг), що входить до складу ВГО «Союз «Народна Пам’ять», а також Воєнно-історичний клуб «Донбас» (Стаханов, Луганська область), громадська організація «Група «Пошук» (Луганська область), організація «Лотос» (Астрахань, Росiя) та ін.

 

Табір учасників Вахти пам'яті поблизу міста Привілля Луганської області

 

Спокій зброї

 

Під час проведення Вахти пошуковці ІПО «Пошук-Дніпро» ділилися досвідом у проведенні пошукових робіт, консультували колег-пошуковців щодо оформлення документації,  передачі знайдених експонатів, перепоховання останків загиблих солдатів, співпраці з МНС щодо знешкодження вибухонебезпечних предметів тощо. Вони також надали для ознайомлення пакет документів, що стосується проведення пошукових робіт. Перспективою такої співпраці для Воєнно-історичного клубу «Донбас» та інших пошукових груп є вступ до ВГО «Союз «Народна Пам'ять» та проведення пошукових експедицій на більш високому професійному рівні.

 

 

Пошуковець Юрій Лук'янченко і командир пошукової групи № 3 Геннадій Базаджіев проводять розвідку за допомогою металодетектора

 

«Ми намагалися максимально підтримати колег із пошукових груп Луганщини та передати їм той досвід, які самі накопичили в результаті практичної пошукової роботи. Адже завдяки такому обміну досвідом ми наближатимемося до єдиної мети - законний пошук загиблих солдатів та належне увічнення їхньої пам'яті», - зазначив Олександр Гузь, керівник Криворізького відділу ІПО "Пошук-Дніпро". Під час проведення Вахти пам'яті на Луганщині було знайдено останки п'яти радянських солдатів, а також 20 воєнних снарядів. ВГО «Союз «Народна Пам'ять» і надалі надаватиме підтримку регіональним пошуковим групам та залучатиме їх до роботи у правовому полі та вступу до Всеукраїнської організації пошуковців.

 

 

Спільні розкопки проводять ІПО «Пошук-Дніпро» і Військово-історичний клуб «Донбас»

 

Олександр Гузь, керівник Криворізького відділення ІПО «Пошук-Дніпро», веде пошук снаряда

 

Знайдена пошуковцями радянська каска

 

«Це надзвичайно важливо – зберігати пам’ять про тих, хто загинув, захищаючи Батьківщину. А для цього потрібно вести пошук виключно в існуючому правовому полі, яким би недосконалим воно не було на даний момент, - переконаний голова правління ВГО «Союз «народна Пам’ять» Ярослав Жилкін. – Адже мародери, яких іноді називають «чорними» копачами, нищать цю пам’ять – викрадають солдатські жетони, особисті речі – єдину ниточку, яка може привести нас до встановлення особи загиблих. Тільки розширюючи лави тих, хто працює у правовому полі, ми можемо цьому протидіяти. Тому ми будемо й надалі надавати допомогу невеликим пошуковим загонам та громадським пошуковим організаціям у різних регіонах та залучати їх до співпраці», - зазначив лідер українських пошуковців.

 

Олександр Гузь та Юрій Лук'янченко підводять підсумки пошукового дня і діляться досвідом з колегами

 

Групове фото учасників Вахти
Ви можете додатково ознайомитися з фотоматеріалом про

Вахту пам’яті,  перейшовши за посиланням