Пошуковий клуб «Пам’ять Перемоги», м.Чернігів

Чернігівська обласна громадська організація «Пошуковий клуб «Пам’ять Перемоги» була зареєстрована 30 березня 2012 року. Ініціаторами її створення стали ветеран ВВВ, почесний громадянин Чернігова Г.О. Кузнєцов, директор обласного історичного музею ім. Тарновського С.Л. Лаєвський та підполковник у відставці, пошуковець М.М. Балан, який і очолив організацію. Всього в складі пошукового клубу - 24 особи.

Пошуковці проводять розшуки та обстеженням імовірних місць загибелі або поховання людей і техніки пі час військових конфліктів; здійснюють перепоховання та увічнення пам’яті загиблих у роки війни; надають консультативну та практичну допомогу археологічним експедиціям, що проводяться на території Чернігівської області; займаються вихованням патріотизму у молодого покоління. Члени організації працюють з документами в архівах та бібліотеках, здійснюють польові пошуки, роботу з ідентифікації останків та розшуку родичів загиблих.

На 2013 рік заплановано провести дослідження місця розстрілу і поховання 447 військовополонених концтабору, знищених фашистами в 1943 році на території психоневрологічної лікарні Чернігова; дослідження місця падіння радянського літака (імовірно Су-2). Передбачається також провести ексгумацію та перепоховання бійця РККА, виявленого мешканкою села Новосілки Ріпкинського району на своїй присадибній ділянці, а також обстеження місця бою в Куликівському районі.