Оржицька районна громадська організація «Меморіал», м. Оржиця, Полтавська обл.

ОРГО «Меморіал» створена у липні 2008 р. Засновниками організації стали Куць Станіслав Іванович, Яременко Наталія Миколаївна та Гнаток Олександр Іванович, який нині є головою Правління «Меморіалу». На 1 березня 2013 року організація складається з 38 активних членів.

Головні завдання «Меморіалу» – пошук останків загиблих внаслідок воєн, депортацій та політичних репресій, патріотичне виховання підростаючого покоління, впорядкування, збереження та утримання військових поховань та поховань жертв війни і політичних репресій.

У 2013 році пошуковці «Меморіалу» планують провести пошуки місця поховання радянських військовослужбовців часів Великої Вітчизняної війни в Оржицькому районі Полтавської області з метою їх перепоховання в братську меморіальну могилу. Роботи передбачається проводити на території понад 15 населених пунктів району. 

За результатами архівних досліджень та опитування місцевого населення будуть здійснюватися польові пошукові роботи з наступною ексгумацію останків та їх депонуванням до проведення планового поховання із наданням військових та християнських шан. У разі, якщо вдасться встановили особи загиблих, буде проводитися розшук та сповіщення їхніх родичів.