Одеська вахта пам'яті «Спадкоємці Перемоги»

Завершилася вахта пам'яті «Спадкоємці Перемоги», що тривала в Одесі з 11 по 20 вересня цього року. Як результат – пошуковцями було виявлено та перепоховано останки 18 захисників міста.  Церемонія  відбулася на меморіалі в с.Березань Біляївського району. Є надія на відновлення імен двох бійців - в одного був знайдений ідентифікаційний медальйон, а в іншого – залишки документів, зокрема стрілкова книжка Товариства сприяння обороні, авіаційному і хімічному будівництву (рос. - ОСОАВИАХИМ) СРСР.

Околиці Одеси, що стали місцем експедиції  «Спадкоємці Перемоги», були свідками кровопролитних битв на підходах до міста. Тут наступали частини румунської 4-ї армії.  Зважаючи на значну щільність бою у цих місцях 1941-го та відповідну кількість гільз, що залишилася в землі, під час вахти було організовано збір гільз для проекту «Дзвін пам'яті», ініційованого ВГО «Союз «Народна пам’ять». Пошуковці зібрали 60 кілограм латунних гільз від стрілецької зброї, які передадуть для створення пам’ятного дзвону на кордоні трьох держав – України, Росії й Білорусі. 

Одночасно з експедицією в Одесі відбулися Міжнародні молодіжні освітні військово-спортивні збори патріотичних організацій і кадетських корпусів «Союз 2013 - Спадкоємці Перемоги». У зірниці взяла участь молодь з України, Росії, Литви, Латвії, Естонії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Азербайджану, Молдови, Болгарії та інших країн. Паралельне проведення вахти і гри «Зірниця» - не випадкове.  Адже обидва заходи взаємодоповнюють ціль організаторів – виховання патріотизму і любові до Батьківщини у підростаючого покоління.