На Харківщині відбудеться перепоховання 130 бійців Червоної армії

11 жовтня у селі Довгеньке Харківської області  відбудеться урочисте перепоховання  130 червоноармійців, загиблих при захисті міста в 1943-му. Церемонія відбудеться за підтримки Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій, яку очолює Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.  У  ній візьмуть участь Міністр регіонального розвитку та ЖКГ України Геннадій Темник, Відповідальний секретар Комісії Ярослав Жилкін, губернатор Харківскої області Михайло Добкін, ветерани та молодь, громадськість, представники ЗМІ.

«Загиблі на цій висоті солдати принесли себе в жертву заради успіху операції на Курській дузі. У серпні 1943 р. Південно-західний фронт провів наступальну операцію, завданням якої було відволікання резервів німецьких військ від боїв на Курській дузі. Тому на захід від села Довгеньке 22 серпня 1943р. 82-га гвардійська дивізія 1-ї гвардійської Армії прийняла на себе удар фашистів. За архівними даними, бій був настільки запеклим, що в цей день загинуло 262 бійця», - розповів про ті страшні події Віктор Старченко, керівник СПП «Воєнні меморіали «Схід», що входять до ВГО «Союз «Народна пам'ять».

Під час пошукової експедиції, що тривала протягом липня-вересня цього року на висоті 185,9, СПП «Воєнні меморіали «Схід» виявили останки 104 радянських воїнів. Ще 26 захисників, полеглих на цій землі, виявили члени ІПО «Патріот».

Відрадно, що під час експедиції разом з останками було виявлено 8 іменних солдатських медальйонів, медаль «За бойові заслуги» № 194913, дві медалі «За оборону Сталінграда», три гвардійських знака. За іменними медальйонам вдалося встановити імена п'ятьох воїнів. Серед них:Курбан-Галієв Мухаметзан, 1902 р.н., Кузякіна Валентина Феоктістовна, 1924 р.н., Кичигин Микола Васильович, 1912 р.н., Лотканов Олексій Андрійович, 1908 р.н. та Єрошенко Микола Тихонович, 1925 р.н.

Віддати останню честь загиблим бійцям запрошуємо громадськість та представників ЗМІ. Початок церемонії 11 жовтня 2013 о 15:00. За додатковою інформацією прохання звертатися до прес-служби ВГО «Союз «Народна пам'ять»  за номером: +380 67 249 70 43.