Дорофєєв Володимир Володимирович

Перший заступник голови Правління ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

Народився 15 червня 1951 р. в обласному центрі Білорусі в родині службовців.

Після закінчення середньої школи з поглибленим вивченням німецької мови в м. Мінську навчався на вечірньому відділенні історичного факультету Мінського університету, з якого був закликаний до лав Радянської Армії. Саме там у 1979 р. розпочав свій довгий шлях пошуковця. В лісах Карельської АРСР, де дислокувалася військова частина, у 1944 р. точилися жорстокі бої. В.Дорофєєв у вільний від служби час опитував місцевих жителів, збирав воєнні артефакти, яки лягли в основу музею Бойової слави військової частини. Про це неодноразово писала газета Ленінградського військового округу « На сторожі Батьківщини».

Після демобілізації у 1971 р. В.Дорофєєв продовжив навчання у виші, одночасно працюючи в Інституті археології Академії Наук УРСР, де пройшов шлях від лаборанта до заступника начальника постійно діючої експедиції, яка проводила охоронні розкопки курганів у південних областях України. З цім періодом життя пов'язані перші перепоховання з наданням належних почестей останків радянських воїнів, що неодноразово виявлялися в насипах курганів, яки під час війни слугували вогньовими позиціями, наглядовими пунктами тощо.

З 1986 р. за рекомендацією Інституту археології В.Дорофєєв іде працювати завідуючим відділом Музею історичних цінностей України. Це співпало з початком періоду «перебудови», і Володимир Володимирович поринає в громадське життя, скероване на визнання державою пошукової роботи як суспільно важливої галузі громадської діяльності.

В 1988 р. його обирають заступником Голови Координаційної ради пошукових об'єднань при ЦК ВЛКСМ, за активної участі В.Дорофєєва та при підтримці Київських обласного та міського Комітетів ЛКСМУ створюються перші організовані пошукові загони.

Володимир Володимирович у свій вільний час відвідує колег-пошуковців в областях, надаючи методичну допомогу у створенні регіональних пошукових об'єднань.

Після розпаду СРСР провідні пошуковці України у 1992 р. приймають рішення про об'єднання у Всеукраїнську організацію «Обеліск», головою якої обирають В.В.Дорофєєва.

З 1993 р. на прохання керівництва Народної Спілки Німеччини з догляду за військовими похованнями він стає її громадським координатором в Україні.

Сьогодні на пошуковому шляху В.Дорофєєва – Вахти пам'яті, географія яких простягається від міста-героя Бреста до острова Сахалін, де закінчилася Велика Вітчизняна війна, а також Всеукраїнські вахти на Харківщині та в м. Глухів на Сумщині, численні поховання з наданням християнських та військових почестей захисників та визволителів Батьківщини на території Баришівського котла та на Букринському плацдармі.

В 2011 р. В.Дорофєєва обрано першим заступником голови Всеукраїнського громадського об'єднання пошукових організацій «Союз «Народна Пам'ять». Його громадська діяльність відзначена низкою Державних та відомчих нагород України і Німеччини.

Як ветеран пошукового руху, сьогодні він перебуває у «бойовому» строю і гідно передає досвід, накопичений його поколінням пошуковців, молодій зміні, що виросла в Незалежній Україні.