Громадська організація «Пошук-Захід», м. Ужгород

Громадська організація «Пошук-Захід» заснована 31 травня 2011 року. Ініціатор створення та голова організації – Русин Олександр Леонтійович. У її складі нині – 25 осіб.

Метою діяльності ГО «Пошук-Захід» є увічнення пам’яті про воїнів, загиблих під час Першої та Другої світових воєн, учасників національно-визвольної боротьби та жертв політичних репресій; пошук, ідентифікація та гідне перепоховання останків загиблих, патріотичне виховання молоді.

Організація веде роботи з пошуку та встановлення місць знаходження непохованих останків та невідомих поховань жертв воєн, політичних репресій та загиблих в часи національно-визвольної боротьби, проводить польові дослідження на місцях боїв та масових страт; встановлює імена полеглих та обставини їхньої загибелі; розшукує та сповіщає родичів загиблих, яких вдалося ідентифікувати; проводить ексгумацію останків з наступною їх передачею компетентним державним органам для проведення урочистого поховання загиблих. 

Ужгородські пошуковці вивчають усі доступні джерела інформації щодо бойових дій на території Закарпаття, співпрацюють з існуючими науковими закладами та архівами, та документують факти, виявлені під час польових пошукових досліджень, для їх подальшого вивчення науковцями.