Громадська організація «Народна пам’ять Уманщини», Черкаська обл., м. Умань

ГО «Народна пам’ять Уманщини» створена влітку 2011 року групою пошуковців, які з 2006 року брали участь у пошукових заходах інших організацій в якості волонтерів. Ініціатором створення ГО «Народна пам’ять Уманщини» став краєзнавець та пошуковець Владислав Риндюк, який нині є керівником організації.

Навесні 2011 року пошуковці «Народної пам’яті Уманщини» активно включилися в роботу зі створення ВГО «Союз «Народна пам’ять» та стали одними з перших членів організації. Головною своєю місією пошуковці вважають увічнення пам’яті про полеглих під час Великої Вітчизняної війни на  Уманській землі.

За останні роки організація зробила чимало для увічнення пам’яті загиблих воїнів. Під час дослідження трагедії 6-ї та 12-ї армій, що героїчно боролися з ворогом в липні-серпні 1941-го року в районі «Уманського оточення», уманські пошуковці знайшли та перепоховали рештки 187 радянських воїнів, встановили імена 11 загиблих, знайшли рідних трьох військовослужбовців. 

Члени організації займаються також вивченням історії першого створеного нацистами на території України в часи окупації концтабору «Уманська яма».

У 2012 році ГО «Народна пам’ять Уманщини»  передала музейним установам Черкаської та  Кіровоградської областей понад 600 експонатів, провела більше трьох десятків екскурсій та 6 семінарів..

Організація також активно залучає молодь до пошукових робіт. В складі ГО - 18 волонтерів, які частково залучаються до польового пошуку, отримують туристичні навички, вивчають історію рідного краю.