В Одесі розпочалася Вахта пам'яті «Спадкоємці Перемоги»

Урочисте відкриття пошукової вахти "Спадкоємці Перемоги" відбулося 11 вересня в Одесі. У ньому взяли участь пошукові організації України, представники місцевої влади, громадськість, ЗМІ. В атмосферу воєнного часу присутні поринули завдяки реконструкторам у формі червоноармійців - захисників Одеси, загиблих тут у 1941-му. Саме дослідження місць боїв за місто 1941-го року і є метою Вахти "Спадкоємці Перемоги".
Учасники заходу також побачили виставку озброєння як бійців Червоної Армії, так і солдатів Вермахту, організовану Воєнно-історичним клубом "Воєнська доблесть". Окрім клубу в вахті беруть участь члени ВГО "Союз "Народна пам'ять" - загін "Військові пошуки" (Баришівка) і Асоціація "Обеліск" (Київ), яка відзначає цього року 20-річний ювілей.

 

Народний депутат України Геннадій Труханов (ліворуч), глава ВІК "Воєнська доблесть" Сергій Удалов (по центру) і пошуковець Асоціації "Обеліск" Ігор Слюсар вітають один одного перед початком урочистого відкриття пошукової вахти

 

Вахта триватиме до 19 вересня цього року на території Комінтернівского і Біляївського районів Одеської області. В цей же час будуть проходити Міжнародні молодіжні освітні військово-спортивні збори патріотичних організацій і кадетських корпусів "Союз 2013 - Спадкоємці Перемоги". У зірниці візьме участь молодь з України, Росії, Литви, Латвії, Естонії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Азербайджану, Молдови, Болгарії та інших країн.

 

Урочисте відкриття Вахти "Спадкоємці Перемоги" 11 вересня в Одесі

 

"Хочеться відзначити важливість збігу часу проведення вахти і гри "Зірниця". Мені здається, заходи такого роду найкраще виховують патріотизм і любов до своєї Батьківщини у підростаючого покоління", - зазначив народний депутат України Геннадій Труханов, за підтримки якого проходить Вахта пам'яті "Спадкоємці Перемоги".

 

Початок пошукових робіт на місцях боїв за Одесу 1941-го року

 

 

Перші знахідки пошуковців - солдатський планшет

 

За його словами, рішення про спонсорську підтримку пошукових робіт було прийнято зовсім не з політичних міркувань. "Я, незважаючи на цивільні чини, насамперед офіцер, адже закінчив службу в званні капітана Радянської армії. Тому вихований на Суворовських поняттях честі, гідності та військової доблесті, просто не можу залишитися осторонь, коли справа стосується пам'яті солдатів, загиблих у Великій Вітчизняній війні, - зізнався Геннадій Труханов, - на моє глибоке переконання, абсолютно вірна фраза: "Війна не закінчена, поки не похований останній солдат". І поки в нашій землі все ще лежать непохованими останки безіменних воїнів, я особисто буду і далі займатися цією благородною справою".

 

Цинковий ящик з патронами, виявлений під час польових робіт

 

Примітно, що вже в перший день польових робіт пошуковцями були виявлені останки воїна Червоної Армії, що загинув при захисті Одеси в 1941-му році. Такий початок експедиції - краще натхнення для пошуковців-волонтерів. Воно означає, що попереду ще багато відповідальної і кропіткої роботи. Про її результати можна буде оперативно дізнаватися на сторінках нашого сайту.

 


Виявлені пошуковцями в перший день польових робіт останки воїна Червоної Армії, який загинув при захисті Одеси в 1941-му році

 

Гранати, характерні для оборони Одеси, які виробляли в 41-му році на одному з цивільних заводів міста