Військово-історичний центр «Пам’ять і слава», Одеська обл.

Громадська організація «Військово-історичний центр «Пам’ять і слава» була заснована в 2007 році. Головою організації є Ігнатьєв Леонід Володимирович. Центр активно займається пошуковими роботами, краєзнавчою та науково-дослідною діяльністю з метою вивчення військової історії України. 

Своїми головними завданнями пошуковці вважають розшук невідомих військових поховань, одиночних і братських могил, встановлення імен загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, встановлення даних про зниклих безвісти і військовополонених, пошук їхніх родичів.

За час роботи Центру було проведено 13 Вахт Пам’яті, в тому числі – спільно з російськими пошуковцями. Знайдено і перепоховано 379 бійців Червоної Армії, з них 23 особи ідентифіковано. В результаті польових та архівних досліджень пошуковцями організації виявлено понад 1300 імен загиблих на території Одеської області, які не були внесені до Книги Пам’яті, і близько 5500 імен, в які були внесені уточнення. За результатами дослідницької та пошукової діяльності членів ВІЦ «Пам’ять і слава» видано 48 методичних посібників.

Понад 24 тисячі експонатів, знайдених на місцях боїв під час експедицій та Вахт Пам’яті, передано до шкільних, краєзнавчих та народних музеїв. Більше тисячі вибухонебезпечних предметів і близько 7 тисяч патронів, виявлених в ході пошукових робіт, передані для знищення піротехнічною службою МНС України в Одеській області.