Війна й досі стукає у скроні Пам’яті...

Майже 70 років минуло з того часу, як відгриміла війна. А вона й досі болюче стукає у скроні Пам’яті. Нестримно наближається річниця Великої Перемоги. На щастя, є небайдужі, і все частіше проявляється громадська ініціатива у проведенні пам'ятних заходів, присвячених загиблим героям.
Так, у липні цього року у селі Фастівець на Київщині відбувся мітинг пам’яті «Ніхто не забутий». Останки шістьох солдат, які загинули у роки Великої Вітчизняної Війни і покоїлися на городі одного з мешканців села – вже покійного діда Адама, перенесли у братську могилу на сільському цвинтарі. Так про себе заявила громадська пошукова організація «Пам’ять Фастівщини».

“Пошукова група розпочала розкопки не на порожньому місці. Розповіді про загиблих солдатів десятки років жили у родині діда Адама і лише зараз знайшли своє підтвердження, - розповів член президії громадської пошукової організації "Пам’ять Фастівщини" Андрій Суботін, - Однак наша робота не завершується на перепохованні бійців. Ми все ж намагатимемося встановити імена невідомих червоноармійців”.

Церемонія зібрала чимало народу: місцевих жителів, представників влади, духовенство, пресу. У своїх виступах промовці закликали вічно пам’ятати тих, хто ціною свого життя захищав рідну землю від загарбників, нагадали події війни. Як їх відголос прозвучали пісні воєнного часу. Присутні вшанували бійців хвилиною мовчання. Згодом священик здійснив релігійний обряд. Поховальну церемонію завершив трьохкратний військовиий салют над могилою солдат.

"Душі ще шістьох захисників нашої Батьківщини знайшли спокій у той день. Сьогодні як ніколи представникам влади та громадськості важливо діяти разом для досягнення єдиної мети - збереження пам’яті про нашу спільну трагічну та героїчну історію, про подвиг загиблих захисників Вітчизни, - прокоментував подію Відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій, голова правління ВГО «Союз «Народна пам’ять» Ярослав Жилкін, - Перед нами стоїть багато завдань, серед яких – пошук та перепоховання загиблих, встановлення імен та розшук родичів, які майже 70 років шукають своїх рідних. І це можливо лише завдяки участі кожного, кому не байдужий подвиг наших дідів, кому не байдужі їхні молоді життя, кинуті на вівтар свободи”.