Асоціація пошукових загонів Запорізької області, м.Бердянськ

Обласна громадська організація «Асоціація пошукових загонів Запорізької області» була створена в грудні 2006 року. Загони, що увійшли в Асоціацію, створювалися, починаючи з 1988-го. Ініціаторами об’єднання стали Бердянський військово-пошуковий загін (ВПЗ) «Полігон», Мелітопольський ВПЗ «Відродження» та Токмацький ВПЗ «Обеліск». Сьогодні організація складається з 15 загонів загальною чисельністю 166 осіб. 

Члени пошукових загонів Асоціації проводять пошук невідомих поховань жертв війни та політичних репресій, з’ясовують особи загиблих, встановлюють пам’ятники та доглядають за ними, а проводять також військово-патріотичне виховання молоді. При пошукових загонах створено військово-патріотичні клуби. Щороку близько 100 випускників поповнюють загони Асоціації. 

У 2012 році членами пошукових загонів знайдено і поховано 386 наших солдатів і офіцерів, а всього за час роботи Асоціації – 4 186 осіб. Силами організації побудовано військовий Меморіал в с. Чапаєвка Токмацького р-ну, впорядковано десятки пам’ятників, створено громадські музеї в 15 районах області.

В планах на 2013 рік - дослідження санітарного бойового поховання у Великобілозерському районі; пошукові роботи на станції Верхній Токмак-2 та у Веселовському р-ні; пошук місця поховання розвідувально-диверсійної групи Південного фронту «Енергетики».