Історико-пошукова організація «Пошук-Дніпро», Дніпропетровська обл.

Громадська організація «Історико-пошукова організація «Пошук-Дніпро» була вперше зареєстрована в 1995 році в м. Синельникове Дніпропетровської області з ініціативи Євгена Григоровича Трушенка. У 2007 році було створено обласну громадську організацію з такою ж назвою. У 2008 році було створено Криворізьке відділення організації, а у 2009 році «Пошук-Дніпро» з’явився окремий відділ архівних досліджень.  

Протягом 18 років організація проводить на території області роботи з пошуку непохованих останків солдатів, загиблих в період Другої Світової війни, жертв політичних репресій та військових злочинів, а також їх достойного перепоховання, встановлення імен полеглих і віднайдення зв’язку з їхніми родичами.

Саме з ІПО «Пошук-Дніпро», як активістів об’єднання представників пошукового руху в Україні, почало формуватися Всеукраїнське громадське об’єднання «Союз «Народна пам’ять». Організація і досі залишається одним із лідерів українських пошуковців.

Члени організації, яких нині 63 особи, проводять пошукові роботи на території восьми районів області та міст Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ і Кривий Ріг. З початку діяльності організації було виявлено останки 2 507 бійців і командирів Червоної Армії, загиблих і померлих від ран в ході бойових дій, встановлено 300 імен загиблих, передано уповноваженим організаціям останки понад 100 загиблих військовослужбовців іноземних армій. Пошуковці ІПО «Пошук-Дніпро» передали до музеїв більше 5 тисяч знахідок, що розповідають про історію війни.